Your cart is currently empty!
ADS Mesa 2.5″ Body Non-Reservoir 0-2.5″ Front / 0-2.5″ Rear Coilover/Shock Kit for 2024-2025 Toyota Land Cruiser
Description
ADS Mesa 2.5″ Body Non-Reservoir 0-2.5″ Front / 0-2.5″ Rear Coilover/Shock Kit for 2024-2025 Toyota Land Cruiser
Upgrade your 2024-2025 Toyota Land Cruiser with an ADS Racing Shocks Mesa 2.5-inch body non-reservoir front coilover and rear shock kit configured for 0-2.5 inches of front and rear lift.
Key Features
- ADS Racing Shocks Mesa series front and rear suspension kit
- 2.5-inch body non-reservoir configuration
- Front coilovers provide 0-2.5 inches of front lift
- Rear shocks fit vehicles with 0-2.5 inches of rear lift
- Matched front and rear kit for the listed Toyota Land Cruiser fitment
Included Components
- Front: ADS Mesa 2.5" Coilovers – Front, SKU 100ADS-10120
- Rear: ADS Mesa 2.5" Shocks – Rear, SKU 100ADS-10121
Vehicle Fitment
- 2024-2025 Toyota Land Cruiser
Specifications
| Brand | ADS Racing Shocks |
|---|---|
| Series | Mesa |
| Hardware Tier | Non-Reservoir |
| Body Size | 2.5 inch |
| Front Product | ADS Mesa 2.5" Coilovers – Front |
| Front SKU | 100ADS-10120 |
| Front Lift | 0-2.5" |
| Rear Product | ADS Mesa 2.5" Shocks – Rear |
| Rear SKU | 100ADS-10121 |
| Rear Lift Fitment | 0-2.5" |
FAQ
- What vehicle does this kit fit?
- This kit is listed for the 2024-2025 Toyota Land Cruiser.
- How much lift does the front coilover provide?
- The front coilovers provide 0-2.5 inches of front lift.
- What rear lift range are the shocks for?
- The rear shocks fit vehicles with 0-2.5 inches of rear lift.
- Is this a reservoir kit?
- No. This is the Mesa non-reservoir configuration.
Be the first to review “ADS Mesa 2.5″ Body Non-Reservoir 0-2.5″ Front / 0-2.5″ Rear Coilover/Shock Kit for 2024-2025 Toyota Land Cruiser”
Questions and answers of the customers
There are no questions yet. Be the first to ask a question about this product.




Reviews
There are no reviews yet.